Czwartek, 27 Luty 2020 r. ,   Gagrieli, Anastazji
suszarki-eco

Jaką wybrać suszarkę do rąk do toalety szkolnej?

   6
Nowy rok szkolny powoduje, że powinniśmy wziąć pod lupę warunki sanitarne, jakie panują w placówkach oświatowych. Czy łazienki w Polskich szkołach wyposażone są w suszarki do rąk? O tym dowiedzą się Państwo w dalszej części tekstu. Zaskakującym może być fakt, że obecność suszarek do rąk w szkołach może wpływać na polepszenie warunków do nauki.

Najmłodsi spędzają bardzo czasu w szkołach, korzystają z łazienek w czasie przerw, jak wiemy po skorzystaniu z toalety należy umyć ręce i jeżeli jest taka możliwość wykorzystać suszarkę do rąk, by były one suche. Dzieci przebywają w placówkach wychowawczych również po lekcjach, będąc uczestnikiem zajęć dodatkowych.

Stan higieny w szkołach uległ na przestrzeni lat poprawie, duży wpływ ma na to zatrudnianie higienistek, które tłumaczą najmłodszym by myli ręce, a następnie użyli suszarki do rąk. O stan łazienek dba cała społeczność szkolna. Dyrektorzy i inni pracownicy są zobligowani by łazienki były w pełni wyposażone. Niestety brak suszarek do rąk, odpadające płytki od ścian i wszechobecny grzyb na ścianie to nie rzadki widok w szkolnych łazienkach.

Wielu polskich uczniów narzeka na tragiczny stan łazienek, przez co korzystanie z nich ograniczają do przykrej konieczności. Wstrzymywanie przez osoby potrzeb fizjologicznych może mieć bardzo negatywne skutki. Jak wiemy po nitce do kłębka możemy znaleźć przyczynę i skutki. Często nowo zakupiony sprzęt do szkolnych łazienek przykładowo suszarki do rąk ulegają wandalizmowi ze strony uczniów, a na zakup nowych niejednokrotnie szkoły nie stać, przez ściśle określony budżet.

Aby warunki sanitarne w szkołach jak również innych placówkach uległy poprawie trzeba poprawić edukację od najmłodszych lat, a jak wiemy wiele wynosimy z domu. Niestety jeszcze znacząca część ludności żyje poniżej zalecanych standardów sanitarnych, a około 40 % nie posiada dostępu do czystej bieżącej wody. Odbiegając od tematy suszarek do rąk, warto jednak zwrócić uwagę na organizację ONZ, która walczy o poprawę warunków sanitarnych. Organizacja Narodów Zjednoczonych postawiła sobie za cel, że do 2030 roku postara się zapewnić dostęp do bieżącej wody. Brak wody dotyczy głównie krajów Afrykańskich. A jak wiemy, kiedy nie mamy wody korzystanie z suszarek do rąk traci swoje zastosowanie.

Głównymi odbiorcami, konsumentami suszarek są kraje Europejskie. Dzięki Unii Europejskiej stan łazienek szkolnych uległ poprawie, a wiele szkół powiesiło obok pojemnik z ręcznikami papierowymi suszarkę do rąk elektryczną. Uczniowie po umyciu rąk, mogą zadecydować, czy chcą dbać o środowisko w taki czy inny sposób. Czyste i funkcjonalne łazienki to jeszcze niestety nie rzeczywistość we wszystkich szkołach, ale coraz częściej staje się to normą. Przy wprowadzaniu reform oświatowych nie wolno zapomnieć, że rzeczywistość może okazać się inna. Dlatego życzmy sobie i dzieciom jak najbardziej zadbanych łazienek i toalet, do których stany musimy się przyczynić jako społeczeństwo.


Multimetry cyfrowe w ofercie firmy Tespol

niezawodne multimetry cyfrowe marki Fluke i Keithley

Firma Tespol oferuje najnowszej generacji multimetry cyfrowe firm Fluke, Keithley i Tektronix. W ofercie multimetry przeznaczone dla techników i inżynierów pracujących w terenie oraz multimetry laboratoryjne.

Tespol Sp. z o.o.
ul. Klecińska 125
54-413 Wrocław
Tel. +48 717836360
fax: +48 717836361
tespol@tespol.com.pl
http://tespol.com.pl

Soft Skin to klinika, której specjalizacją jest dermatologia, dermatochirurgia, medycyna estetyczna oraz kosmetologia. Została założona w...
Contour Studio szczególne miejsce we Wrocławiu, stworzone z myślą o osobach poszukujących swojego naturalnego piękna i pragnących je zachować...
Przyciemnianie szyb to nie tylko zmiana designu samochodu i zwiększenie prywatności. Folie okienne pełnią przede wszystkim funkcję ochronną...